استراتژی پوکر چینی – قوانین، استراتژی و نکات

سایت و مجله شرط بندی bettingsites90.com تقدیم میکند

استراتژی پوکر چینی – قوانین، استراتژی و نکات

استراتژی پوکر چینی – قوانین، استراتژی و نکات

استراتژی پوکر چینی ، بازی پوکر سریع برای مدت‌هاست که یکی از انواع محبوب پوکر بوده است. این مقاله فهرستی از نکات و ترفندهای استراتژیک برای پوکر چینی را ارائه میدهد.

 

قوانین پوکر چینی

ابتدا، اجازه دهید با توضیح مختصر قوانین پوکر چینی شروع کنیم:

پوکر چینی را میتوان با حداکثر چهار بازیکن بازی کرد. به هر بازیکن 13 کارت داده می‌شود. قرعه کشی مجدد امکانپذیر نیست با این کارت ها هر بازیکن باید سه دست بگذارد:

 

دست جلو یا “جلو”: 3 کارت

دست وسط یا “وسط”: 5 کارت «باید بهتر از دست جلو باشد»

بک دست یا “بک”: 5 کارت «باید بهتر از دست وسط باشد»

 

از آنجایی که دست جلو فقط از سه کارت تشکیل شده است، ترکیب های‌ ممکن به سه کارت، یک جفت و کارت بالا کاهش می یابد. سپس دست ها به ترتیب رو به پایین در مقابل بازیکن قرار میگیرند.

 

نحوه بازی OFC Poker

بازی‌های‌ پوکر چینی باز بین ۲ تا ۴ بازیکن انجام می‌شوددر ابتدا در OFC Poker هر بازیکن 5 کارت را در دست میگیرد و سعی می‌کند با تنظیم کارت ها در الگوی 3،5،5 بهترین دست را بسازد.

 

در دور بعدی، هر بازیکن 3 کارت «رو به پایین» میگیرد که یک کارت باید دور انداخته شود.هنگامی که هر بازیکن دست خود را تنظیم می‌کند، امتیازات مشخص میشود.

 

هر دست با دست حریف مقایسه میشود. مانند دست بالا دست، وسط دست وسط، دست پایین دست پایین.

 

هر ردیف از 1 امتیاز تشکیل شده است. اگر در هر سه دست در پوکر چینی Open Face برنده شوید، امتیاز شما 6 خواهد بود و این حالت به عنوان Scoop شناخته می‌شود.

 

شما باید 1 امتیاز از امتیاز حریف خود بگیرید تا در 2 ردیف حریف خود را شکست دهید.اگر پوکر OFC بین سه بازیکن بازی شود، ابتدا امتیازات بین بیگ بلایند و کوچک بلوند، سپس بین اسمال بلایند و دیلر و سپس بین بیگ بلایند و دیلر محاسبه می‌شود.

 

اصول اولیه پوکر OFC

OFC به پوکر چینی Open Face اشاره دارد و “Pineapple OFC” نامی محبوب برای بازی پوکر است. OFC به جای استفاده از تراشه‌ها مانند پوکر سنتی، از سیستم امتیازی استفاده می‌کند.

 

که در آن هر امتیاز ارزش خاصی دارد. یک نوع OFC Sit and Go است و دیگری Cash است. بازی های‌ نقدی محبوب تر از بازی های‌ نشستن و رفتن هستند.

 

OFC بین 2 یا 3 بازیکن بازی میشود. در یک نشستن، بازیکن با مبلغ ثابت «که حداقل و حداکثری است که بازیکن باید سرمایه گذاری کند» خرید میکند.

 

تعداد ثابتی از دست ها در هر دور بازی میشود، پس از آن امتیازات دوباره تنظیم می‌شوند و بازیکنان می‌توانند انتخاب کنند که دوباره بازی کنند یا ترک کنند.

 

در فرمت نقدی، که محبوب‌تر از این دو است، هیچ سیستم دور وجود ندارد و پس از این که بازیکن جدول مورد نظر خود را انتخاب کرد، بازی بسیار شبیه به یک بازی هولدم 2 یا 3 طرفه انجام میشود.

پوکر چینی – قوانین، استراتژی و نکات

فرمت امتیازدهی که در زیر توضیح داده شده است برای هر دو فرمت خوب است. برخلاف پوکر آنلاین، این بازی بدون تراشه انجام می‌شود. برای تعیین امتیاز از یک سیستم امتیازی پیروی میشود که هر امتیاز دارای مقدار مشخصی است.

 

هدف پوکر چینی Open Face این است که بهترین دست را بر اساس رتبه بندی دست های‌ پوکر در برابر حریفان خود ایجاد کنید. در شروع بازی، به هر بازیکن در مجموع 13 کارت داده میشود که به سه دست تقسیم میشوند.

 

دست بالا ضعیف ترین دست است که شامل 3 کارت، دست وسط دارای 5 کارت و دست پایین حاوی 5 کارت است.

 

اگر این 3 دست بعدی از الگوی خاصی که در قوانین ذکر شده پیروی نکند و به آن دست مرده گفته شود، امتیاز بازیکنان صفر میشود. به این ترتیب، بازیکن بازی پوکر چینی Open Face را از دست خواهد داد

استراتژی پوکر چینی - قوانین، استراتژی و نکات

قوانین OFC Poker

هدف از این بازی این است که بهترین دست خود را تنظیم کنید و آن را با حریف خود مقایسه کنید تا امتیازات را مشخص کنید. این به 3 ردیف – پایین، وسط و بالا تقسیم می‌شود.

 

ردیف پایین و وسط هر کدام از 5 کارت تشکیل شده است، در حالی که ردیف بالا فقط از 3 کارت تشکیل شده است. بنابراین، یک دست OFC از مجموع 13 کارت «5+5+3» تشکیل شده است.

 

بر اساس رتبه بندی کارت پوکر، بازیکنان باید کارت های‌ خود را طبق یک قانون اصلی در این ردیف ها قرار دهند – دست پایین باید قوی‌تر از دست وسط باشد و دست وسط باید قوی‌تر از دست بالا باشد.

 

اگر این ساختار رعایت نشود، در نهایت با «دست مرده» مواجه می‌شوید، که به این معنی است که 0 امتیاز علاوه بر مقداری که به حریف یا حریفان خود می بازید، کسب می‌کنید.

 

به هر بازیکن ابتدا 5 کارت رو به بالا داده می‌شود. سپس یک بازیکن باید با استفاده از این 5 کارت دست خود را بسازد. پس از پایان این دور، به بازیکنان هر کدام 3 کارت داده میشود «رو به پایین»، که باید از 2 کارت استفاده کنند و یکی را کنار بگذارند.

 

این تا زمانی ادامه می یابد که هر بازیکن ساخت دست خود را کامل کند «در مجموع 5 دور بازی». هنگامی که هر بازیکن دست خود را تنظیم میکند، امتیازها محاسبه شده و با یکدیگر مقایسه می‌شوند تا آمار نهایی گردآوری شود.

 

بازیکنان به سبکی مشابه تگزاس هولد ام برخورد می‌کنند، با وجود یک Small Blind، Big Blind و Dealer در بازی های‌ سه دست.

 

قوانین امتیازات پوکر OFC

بازی OFC از یک سیستم امتیاز پیروی میکند، که در آن بازیکنان تعداد مشخصی از امتیازها را برای ساخت دست های‌ خاص کسب میکنند.

 

هر ردیف با ردیف حریف شما مقایسه میشود و امتیازات بر اساس امتیازات تضمین شده توسط هر بازیکن محاسبه می‌شود.

 

هر ردیف شامل یک امتیاز است، به این معنی که اگر شما حریف خود را در 2 ردیف شکست دهید، 1 امتیاز از او کسب می‌کنید «دو امتیاز شما منهای 1 امتیاز حریف».

 

با این حال اگر حریف خود را در هر 3 ردیف شکست دهید – در مجموع 6 امتیاز کسب خواهید کرد «معروف به سوئیپ یا اسکوپ».

 

امتیازات بازیکن در جهت عقربه های‌ ساعت محاسبه می‌شود و از سمت چپ دکمه شروع میشود. این بدان معناست که در یک بازی سه دستی،

 

حق امتیاز در پوکر OFC

جدا از سیستم امتیازات اولیه، بازیکنان میتوانند برای دست‌هایی مانند فلاش، استریت، فول هاوس، سفرها و غیره، حق امتیاز کسب کنند.

 

امتیازهای سلطنتی که اغلب به عنوان امتیازات جایزه شناخته می‌شوند، امتیازهای اضافی هستند که می‌توانید برای دست‌ها کسب کنید. در پوکر چینی Open Face، هر دست بسته به قدرتش، تعداد امتیازهای متفاوتی دارد.

 

امتیازات امتیازی در حین محاسبه امتیاز با مجموع مجموع امتیازات شمارش و مقایسه میشود و بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده می‌شود.

 

او مبلغی معادل امتیازات کسب شده برابر ارزش هر امتیاز برنده خواهد شد. این مبالغ حق امتیاز توسط یک بازیکن صرف نظر از این که در آن ردیف خاص برنده شود یا خیر، به دست می آید.

 

به‌علاوه، پاداش‌ها یکدیگر را نفی میکنند «مثلاً اگر دو بازیکن یک فلش در ردیف پایین داشته باشند – در حالی که بازیکنی که فلش بالاتر را دارد یک امتیاز برای ردیف به دست می‌آورد – امتیاز امتیاز به جای 4، 0 خواهد بود».

استراتژی پوکر چینی

سرزمین فانتزی OFC Poker

Fantasyland جایی است که می خواهید باشید! این بخش از بازی احتمالاً هیجان انگیزترین است و به بازیکنان با امتیازهای اضافی پاداش میدهد.

 

اگر بازیکنی بتواند کوئینز یا بهتر از آن را در ردیف اول خود قرار دهد، واجد شرایط یک سرزمین خیالی در پوکر OFC است.”. این بدان معنی است که پس از اتمام آن دور، یک دور اضافی پخش میشود – فقط این بار، بازیکنی که یک دست فانتزی داشت.

 

14 تا 17 کارت «بسته به نوع متفاوت» رو به بالا در یک ضربه داده میشود و کارت خود را تنظیم می‌کند. بهترین دست 13 کارتی او. به حریفان به طور معمول دست داده می‌شود «5+3+3+3+3».

 

علاوه بر این، بازیکنی میتواند یک دست “تکراری فانتزی” دریافت کند اگر موفق شود هر یک از چهار چهارها را در بازی ست کند.

 

ردیف پایین یا با قرار دادن سفرها در ردیف بالای خود «در یک دست فانتزی» در این صورت، در دست بعدی به بازیکن فانتزی دیگری داده می‌شود. محدودیتی برای تعداد دست‌های‌ فانتزی تکراری که یک بازیکن می‌تواند دریافت کند وجود ندارد.

 

انواع پوکر OFC

به بازیکنان بازی Fantasy 14 کارت داده می‌شود که می‌توانند هر 13 کارت را بازی کنند و هر کدام را کنار بگذارند. زمانی که بازیکنی واجد شرایط یک فانتزی تکرار شونده باشد.

 

در دست بعدی فقط 14 کارت به او داده خواهد شد. بازیکنان میتوانند با قرار دادن در فول هاوس در ردیف پایین، در صورتی که فول هاوس در ردیف وسط داشته باشند، واجد شرایط فانتزی تکرار شونده باشند، البته تا زمانی که خطا نکنند.

 

ترقی خواه

بسته به قدرت دست در ردیف بالا 14 «QQ»، 15 «KK»، 16 «AA»، 17 «سه تا از یک نوع» میتوان تا 17 کارت به صورت فانتزی به بازیکنان داد. بازیکنان باید چهار یا بهتر را در ردیف پایین یا سه نفر در ردیف بالا مدیریت کنند تا واجد شرایط یک فانتزی تکرار شونده باشند. به بازیکنان فقط 14 کارت در فانتزی تکراری داده می‌شود.

 

نهایی

بسته به قدرت دست در ردیف بالا 14 «QQ»، 15 «KK»، 16 «AA»، 17 «سه تا از یک نوع» می توان تا 17 کارت به صورت فانتزی به بازیکنان داد.

 

بازیکنان باید چهار یا بهتر را در ردیف پایین یا سه نفر در ردیف بالا مدیریت کنند تا واجد شرایط یک فانتزی تکرار شونده باشند. بازیکنان میتوانند تا 17 کارت در فانتزی تکرار شونده، بسته به دستی که در ابتدا با آن وارد فانتزی شده اند، دریافت کنند.

 

پوکر چینی Open Face گونه‌ای از پوکر چینی معمولی است، و احتمالاً اکنون اصول اولیه نحوه بازی OFC Poker و قوانین پوکر را می‌دانید .

 

برای سهام های‌ مختلف روی نمدهای PokerBaazi بازی کنید و همسران خود را به چالش بکشید تا از طریق مهارت های‌ پوکر آنلاین روزانه مقداری به دست آورند.

استراتژی پوکر چینی

گلزنی در پوکر چینی

هنگامی که هر بازیکن دست خود را تنظیم کرد، امتیازات هر بازیکن مشخص میشود. برای انجام این کار، دست‌های‌ فردی «جلو/وسط/پشت» برای هر بازیکن با دست‌های‌ حریف مقایسه میشود.

 

هر دست در برابر یکدیگر – دست جلو در مقابل دست جلو، دست وسط در برابر دست وسط و دست عقب در برابر دست عقب. برای مقایسه از مقادیر معمول دست مسابقه تگزاس هولدم استفاده می‌شود.

 

اگر در یک دست بهتر از حریف خود باشید، یک امتیاز میگیرید، اگر بدتر باشید، حریف شما یک امتیاز میگیرد. اگر هر دو دست به یک اندازه قوی باشند، هیچ کس امتیازی نمی گیرد.

 

به عنوان مثال:

اگر حریف خود را در دست جلو و دست وسط شکست دهید اما در دست عقب شکست بخورید، دو امتیاز و حریف شما یک امتیاز «2-1» میگیرد.

 

در صورت مساوی بودن دست، امتیازی برای آن دست تعلق نمی گیرد. اگر یک یا چند دست بسته وجود داشته باشد، ترکیب 2-0، 1-0، 1-1 نیز امکان پذیر است.

استراتژی پوکر چینی - قوانین، استراتژی و نکات

سیستم های امتیازدهی

در پوکر چینی سیستم‌های‌ امتیازدهی مختلفی وجود دارد و شما حتی می‌توانید سیستم خود را ایجاد کنید.

 

اما همه ی ي سیستم های‌ امتیاز دهی یک چیز مشترک دارند: شما امتیاز را با یکدیگر رد و بدل میکنید، به این معنی که مجموع همه ی ي امتیازها همیشه صفر است. ارزش یک امتیاز چقدر است را میتوان با هر بازیکن به صورت جداگانه مورد بحث قرار داد.

 

سیستم های امتیازدهی زیر رایج ترین آنها هستند:

1-6-قانون در پوکر چینی

رایج ترین سیستم امتیاز دهی، قانون 1-6 است، که در آن بازیکن 3 امتیاز اضافی برای 3-0 دریافت می‌کند که به آن “اسکوپ” می گویند. بنابراین 3-0 به شما 6 امتیاز میدهد.

 

حریف شما 6 امتیاز را از دست می دهد. با 2-1 شما 1 امتیاز میگیرید. حریف 1 امتیاز از دست میدهد. این سیستم امتیازدهی بهترین است زیرا تلاش برای از بین بردن حریفان را پاداش می دهد و معمولاًً بازی را جذاب می‌کند.

 

قانون 2-4 در پوکر چینی

یکی دیگر از سیستم های‌ امتیازدهی رایج، قانون 2-4 است. با این سیستم امتیاز 3-0 4 امتیاز است در حالی که حریف 4 امتیاز از دست میدهد. با 2-1 شما 2 امتیاز می گیرید. حریف شما 2 امتیاز از دست میدهد.

استراتژی پوکر چینی

قانون تسلیم

سبک بازی استاندارد پوکر چینی به بازیکن اجازه نمی دهد که کارت های‌ خود را تا کند. با این حال، اگر با قانون تسلیم شدن بازی کنید، امکان تسلیم شدن بازیکن وجود دارد. او همیشه در برابر همه ی ي بازیکنان تسلیم می‌شود و اگر با قانون 6-1 بازی کنید، تسلیم شدن در برابر هر حریف 3 امتیاز برای شما هزینه دارد.

 

مزایا و امتیازها

همچنین می‌توانید به بازی پوکر چینی خود حق امتیاز اضافه کنید. این ها امتیازهایی هستند که اگر دست های‌ قوی داشته باشید به طور خودکار به شما تعلق میگیرد. با توجه به نکات و ترفندهای زیر، فرض می کنم که با حق امتیاز بازی نمی‌کنید.

 

اطلاعات بیشتر در مورد حق امتیاز پوکر چینی

تنها مکان برای بازی پوکر چینی آنلاین » TonyBet است، یک اتاق پوکر کوچک اما مناسب که OFC: Open Face Chinese Poker را ارائه می دهد.

 

استراتژی پوکر چینی، نکات و ترفندها

برای تمام نکات زیر، قوانین امتیازدهی زیر را در نظر میگیرم:

 

قانون 6-1:

یک پیروزی ساده در برابر یک بازیکن «شما در دو دست او را شکست میدهید، در دست دیگر شکست می خورید» +1 امتیاز کسب میکند، یک اسکوپ «پیروزی در سه دست» +6 امتیاز کسب می‌کند.

 

تسلیم شدن:

ممکن است بازیکنی دستش را رها کند و هر حریف به طور خودکار +3 امتیاز بگیرد. بازیکن برای هر حریف 3 امتیاز از دست میدهد.

 

بدون حق امتیاز:

حق الامتیاز و حق طبیعی در نظر گرفته نمی‌شود.

استراتژی پوکر چینی

اولین قانون پوکر چینی – هول نشوید!

زمانی که پوکر چینی را با قانون 6-1 بازی می‌کنید، هزینه از دست دادن هر سه دست شش برابر از دست دادن تنها دو دست در یک بازی است.

 

عده ای از انواع دست بسیار حساس به اسکوپ هستند: یک دست راست با دو یا کمتر جفت، سه جفت یا چهار جفت کوچک مستعدترین کاندیدها برای اسکوپ هستند.

 

اگر برای شما امکان پذیر نیست که حداقل یک جفت هشت یا بهتر را در دست جلویی یا یک فلاش در دست عقب بگذارید، اغلب درست است که دست را رها کنید.

 

اگر حداقل یکی از سه دست شما قوی باشد، خطر اسکوپ شدن بسیار کم است: یک جفت بالا در دست جلو، حرکت در دست وسط یا یک فلاش در پشت دست، نشانه های‌ خوبی برای نشان دادن اسکوپ هستند. بعید است

 

آزادانه تسلیم شوید

بازی با تسلیم شدن با قانون 6-1 3 امتیاز هزینه دارد و بنابراین سه برابر یک باخت ساده گران است، اما فقط نیمی از یک اسکوپ گران است. ریاضیات ساده تسلیم شدن را نشان میدهد

 

پوکر چینی روباز – لوگو

پوکر چینی روباز یک نوع جدید از پوکر است که در سال های‌ اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است.OFCP یک بازی برای 2-4 بازیکن است. هر بازیکن در طول بازی مجموعاً 13 کارت دریافت می‌کند و باید انها را در 3 ردیف «دست» جداگانه قرار دهد.

 

پوکر چینی روباز – صفحه آموزش 1

یک دست جلوی 3 کارتی و هم دست میانی و عقبی 5 کارتی وجود دارد. دست عقب باید قوی‌تر یا مساوی دست وسط باشد و دست وسط باید قوی تر یا مساوی دست جلو باشد.

 

اولین بازیکن بعد از دکمه فروشنده بازی را شروع میکند. در دور اول هر بازیکن 5 کارت دریافت می‌کند و باید انها را در 1 یا چند ردیف قرار دهد.پس از قرار دادن، کارت ها را نمی توان منتقل کرد!

 

از دور دوم به بعد، هر بازیکن هر بار 1 کارت می گیرد تا زمانی که هر 3 دست کامل شود.

استراتژی پوکر چینی

خلاصه

در پایان هر بازی، دست‌های‌ همه ی ي بازیکنان با هم مقایسه می‌شوند تا برنده یا برنده‌ها مشخص شود. یک بازیکن برای هر ردیفی که دست بازیکن دیگر را می زند یک امتیاز «واحد» دریافت می‌کند. برنده شدن با هر 3 دست به بازیکن یک جایزه اضافی 3 امتیازی به نام “اسکوپ” میدهد.

 

اختلاف امتیاز بین هر جفت بازیکن نتیجه نهایی را ایجاد میکند. هر مقدار امتیاز برابر است با سهام جدول.

 

خطاها

قرار دادن کارت ها در ترتیب اشتباه «مثلاً دست جلویی قوی‌تر از وسط»، خروج از جدول یا رسیدن به محدودیت زمانی 90 ثانیه، همگی منجر به خطا میشوند. دست های‌ آلوده به طور خودکار از دست میدهند.

 

مزایا و امتیازها

راه دیگر کسب امتیاز گردآوری دست های‌ حق امتیاز است.با کلیک روی دکمه حق امتیاز میتوانید در طول بازی نگاهی گذرا به جدول حق امتیاز داشته باشید.اگر دست خود را ناپاک کنید، حق امتیاز به حساب نمی آید!

 

برنده بازی در اسکرین شات 4 امتیاز حق امتیاز برای فلاش پشت دست و 8 امتیاز سلطنتی برای فلاش در دست وسط دریافت میکند.دست‌ها را با حق‌الامتیازهای متعدد تنظیم کنید تا برنده شوید!

 

منبع مطالب: bettingsites90.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *