نحوه بازی TriPeaks Solitaire و روش های برنده شدن

سایت و مجله شرط بندی bettingsites90.com تقدیم میکند

نحوه بازی TriPeaks Solitaire و روش های برنده شدن

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

نحوه بازی TriPeaks Solitaire – آیا تا بـه حال خواسته اید کـه یک بازی یک نفره ساده تر از Spider Solitaire و بـه همان اندازه سرگرم کننده بازی کنید؟ TriPeaks Solitaire ترکیبی از گیم پلی بازی یک نفره معمولی با تنظیمات و پیچش جدید اسـت.

 

بـه‌جای تکمیل عرشه‌ها با کت و شلوار و تعداد، سعی میکنید «قله‌ها» یا اهرام رابا حذف کارت‌ها از بین ببرید. تنها چیزی کـه نیاز دارید یک عرشه بازی استاندارد و کمی فضای میز اسـت.

 

نحوه بازی TriPeaks the Card Game

اگر عاشق Spider Solitaire هستید اما برایتان سخت اسـت، نگران نباشید نسخه ساده‌تری بـه نام TriPeaks وجوددارد. تنها تفاوتی کـه با بازی یک نفره سنتی دارد این اسـت.

 

کـه این بازی تنظیمات و ترفندهای جدیدی را معرفی می‌کند. طبق معمولً هنگام بازی یک نفره، هدف شـما این اسـت کـه مجموعه ها رابا اعداد یا کت و شلوار کامل کنید.

 

اما دراین بازی شـما قله‌ها «کـه می توان از آن ها بـه عنوان اهرام یاد کرد» رابا حذف کارت‌ها از روی ان‌ها از بین خواهید برد.

 

با 52 دسته کارت استاندارد و مقداری فضا، شـما آماده خواهید بود کـه در کمترین زمان از این بازی لذت ببرید.

 

امروز، ما در مورد نحوه بازی TriPeaks صحبت می‌کنیم و چند استراتژی برای التیام گیم پلی خود بـه شـما ارائه میدهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر بـه ادامه این پست مراجعه کنید.

راه اندازی بازی TriPeaks

TriPeaks با سه هرم شروع میشود کـه همپوشانی دارند و هر کدام دارای چهار ردیف بلند با 28 کارت رو بـه بالا اسـت. با قرار دادن سه کارت در توده هاي‌ مختلف شروع کنید.

 

کـه قله ها یا رشته کوه هاي‌ شـما را می سازد. این کارت ها در پایه هاي‌ خود بـه یک دیگر متصل می شوند.

 

توجه داشته باشید کـه باید با استفاده از 52 عرشه کارت هاي‌ بازی، انبوهی را تشکیل دهید. اما، مطمئن شوید کـه همه ی جوکرها را قبل از راه اندازی اولیه از روی عرشه خود حذف کرده اید. هنگام شروع راه اندازی هرم، کارت ها را برگردانید تا رو بـه پایین باشند.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

سپس شروع بـه تشکیل اهرام کنید. روی کارت بالایی خود، دو شماره را زیر هر کدام رو بـه عقب قرار دهید. پس از ان؛ سه کارت دیگر را در زیر قرار دهید تا بقیه هرم تشکیل شود. خاطرجمعی حاصل کنید کـه این کارت ها گوشه هاي‌ کارت هاي‌ فوق را لمس می کنند.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

با این حال، بازیکنان می توانند تصمیم بگیرند کـه روی آن ها لایه‌بندی کنند. در هر صورت، انچه ضروری اسـت این اسـت کـه اهرام بـه یک دیگر برخورد نکنند.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

سپس ردیف چهارمی را تنظیم کنید کـه اهرام را بـه هم متصل میکند. هر مجموعه باید چهار کارت داشته باشد، بنابر این کل باید 12 کارت باشد.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

بـه یاد داشته باشید کـه این کارت ها را برگردانید. کارت هاي‌ باقیمانده خودرا برای استفاده بعدی در انبار قرار دهید. توجه داشته باشید کـه انبار یک عرشه بازیکن اسـت کـه از ان برای کشیدن کارت و رفتن بـه انبوه آشغال استفاده می کنند.

 

در نهایت، سه قله شـما باید هر کدام دارای چهار کارت بلند باشند و پایین ترین سطح کارت را دریک ردیف کـه شامل 10 کارت اسـت، بـه اشتراک بگذارند. آخرین ردیف شـما باید کارت هاي‌ رو بـه بالا داشته باشد، در حالی کـه کارت هاي‌ ردیف هاي‌ دیگر هنگام شروع باید رو بـه پایین باشند.

 

در حال پخش TriPeaks

اگر چه TriPeaks مانند Pyramid Solitaire یک بازی سریع اسـت، اما پیچیدگی ان کمتر اسـت. با این حال، باید در حین بازی با ورق، حرکات خودرا بادقت برنامه ریزی کنید.

 

هدف شـما خلاص شدن از شر کارت هاي‌ تابلو فرش در قله ها بـه انبوه آشغال اسـت. توجه داشته باشید کـه فقط می توانید کارت هاي‌ باز را بـه این توده آشغال منتقل کنید.

 

کارت باز توسط کارت هاي‌ دیگر در بالا پوشانده نمی‌شود. این بازی با یک ردیف پایین باز شروع میشود.

 

هنگامی کـه یک کارت از ردیف اول حذف شد، باید قبل از جابجایی کارت ها از ردیف دوم، ان را کاملاً باز کنید. چیزی کـه برد این بازی را سخت میکند این اسـت کـه کارت ها در هرم همپوشانی دارند.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

یک کارت فقط در صورتی میتواند در انبوه آشغال جابه‌جا شود کـه دارای یک مقدار بالاتر یا یک مقدار کمتر از آخرین کارتی باشد کـه قرار داده شده اسـت. قبل از جابجایی کارت ها بـه این فکر کنید.

 

کـه چگونه می خواهید بازی خودرا شروع کنید. کارتی را بادقت انتخاب کنید کـه ابتدا بـه انبوه آشغال منتقل میشوید و این کـه آیا کارت‌هایي با یک رتبه پایینتر یا بالاتر از کارتی کـه از ان خلاص میشوید وجوددارد.

 

اگر تصمیم بـه حذف یک آس دارید، می توانید یک دو یا یک سلطان داشته باشید. حالا از آنجایی کـه دراین بازی می توانید گوشه را بچرخانید، می توانید انتخاب کنید کـه سلطان را حرکت دهید.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

سپس یک آس و سپس یک 2 را انتخاب کنید و بـه Ace و King برگردید. بازیکنان هیچ محدودیت دیگری ندارند تا زمانی کـه کارت در حال جابجایی یک مقدار کمتر یا بالاتر باشد.

 

همچنین توجه داشته باشید کـه آس دراین بازی رتبه هاي‌ 1 و 11 را دارد. در نخستین نسخه TriPeak، یک سلطان یک توقف کننده بود.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

از این رو نمی توان بـه یک ملکه یا آس متصل شد. اما، نسخه هاي‌ اخیر قوانین را تغییر داده اند تا از ترتیب مداوم کارت ها خاطرجمعی حاصل کنند.

 

تا زمانی کـه دیگر نتوانید حرکتی انجام دهید، باید تمام کارت‌هاي‌ قله‌ها را بـه انبوه آشغال بردارید. اگر کارت‌هاي‌ موجود در اوج را نمی توان جابه‌جا کرد، می توانید یکی از ان‌ها را از انبار خود بردارید و بـه انبوه آشغال منتقل کنید. اما، عرشه سهام یکی یکی برمی گردد.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

بـه علاوه، می توانید ان را بازنشانی کنید. با این حال، کارشناسان توصیه می کنند از کارت هاي‌ سهام بـه عنوان آخرین گزینه استفاده کنید، زمانی کـه دیگر نمی توانید کارت ها را از انبوه پیک خود جابه‌جا کنید.

 

همچنین در هر بازی Solitaire TriPeaks بـه بازیکنان یک کارت وایلد داده میشود کـه می توانند تنها یک‌بار در طول بازی از ان استفاده کنند. در این جا مراحل انجام این بازی آمده اسـت.

 

یک کارت در انبار انتخاب کنید و ان را برگردانیدتعداد ان را تعیین کنید و این کـه آیا مقدار ان کمتر یا بیشتر از مقدار زیر در انبار استبررسی کنید تا تأیید کنید کـه کارت هاي‌ کت و شلوار و رنگ مطابقت دارند.

 

هنگامی کـه کارت هاي‌ حاشیه یک کارت را جابه‌جا کردید، ان را برگردانید. با این حال، توجه داشته باشید کـه کارت هاي‌ پین شده یا حاشیه دار قابل جابجایی نیستند.

 

وقتی کارت‌هاي‌ قابل بازی موجود در انبار به پایان رسید، یک کارت جدید را از توده آشغال خود برگردانید. شـما محدود بـه تعداد دفعاتی نیستید کـه می توانید اینکار را انجام دهید. اما هنگامی کـه کل انبار خودرا سپری کردید، فقط کارت ها را بارها و بارها تکرار خواهید کرد.

 

گلزنی و برد

بازیکنان وقتی همه ی کارت‌ها را از قله‌ها بـه انبوه آشغال منتقل کردند، برنده این بازی می شوند. دراین مرحله، شـما تمام کارت هاي‌ بازی را تکمیل کرده اید.

 

و بنابر این، تا زمانی کـه سه قله خودرا پاک کرده باشید، مهم نیست کـه چند کارت در انبار باقیمانده اسـت. با این حال، تعداد کارت هاي‌ باقیمانده پس از اتمام بازی، امتیاز شـما را تعیین میکند.

 

بـه هر کارت یک امتیاز تعلق می‌گیرد. برای برنده شدن دراین بازی باید امتیاز صفر داشته باشید، بـه این معنی کـه هیچ کارتی در جایی کـه اهرام بودند باقی نمیماند.

 

همچنین باید اشاره کنیم کـه بـه بازیکنان هر زمان کـه یک قله را خراب کنند یک جایزه و هنگامی کـه پس از برد دریک بازی کارتی در جدول باقی میماند، پاداشی دریافت می کنند.

 

از آنجایی کـه این یک بازی تک نفره اسـت، تشخیص این کـه آیا ان را از دست داده اید یا خیر، دشوار اسـت. با این حال، اگر نمی توانید کارت‌ها را از سه قله جابه‌جا کنید و تمام کارت‌هاي‌ موجود در انبار خودرا مصرف کرده اید، ان دور را از دست داده‌اید، و میتوانید تغییر شکل دهید و سپس دوباره امتحان کنید.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

قسمت 1 راه اندازی بازی

1-سه کارت را در توده هاي‌ جداگانه قرار دهید. این ها شروع “قله” یا رشته کوه شـما خواهند بود، کـه سپس در پایه هاي‌ خود بـه هم متصل می شوند. بـه خاطر داشته باشید.

 

کـه می خواهید انبوه ها رابا کارت هایي از یک عرشه استاندارد متشکل از 52 کارت بازی تشکیل دهید. با این حال، مطمئن شوید کـه همه ی جوکرها را قبل از شروع از بسته حذف کرده اید.

 

مطمئن شوید کـه کارت‌ها را پشت و رو نگه دارید تا نتوانید ان‌ها را ببینید.شـما باید تا پایان 28 کارت گذاشته باشید.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

2- شروع بـه تشکیل اهرام خود کنید. از نخستین کارت در بالا، دو کارت را بـه سمت پایین «سمت پشت بـه بالا» و سپس سه کارت دیگر را در زیر آن ها قرار دهید .

 

یک هرم را تشکیل دهید. همچنین می خواهید مطمئن شوید کـه کارت‌ها گوشه‌هاي‌ کارت‌هاي‌ بالای ان‌ها را لمس میکنند، اگر چه میتوانید روی ان‌ها نیز لایه‌بندی کنید. با این حال، در پایه، مطمئن شوید کـه اهرام سه گانه بـه یک دیگر برخورد نکنند.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

3- ردیف چهارم کارت ها را تنظیم کنید. این آخرین سطح باید “قله ها” یا اهرام را بـه هم متصل کند. شـما می خواهید برای هر مجموعه چهار شماره داشته باشید، بنابر این در مجموع 12 شماره.

 

این‌ها همچنین تنها کارتهایی هستند کـه باید انها را برگردانید.هر کارت باقیمانده را می توان در انباری درکنار ان قرار داد کـه بعدا مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

قسمت 2 بازی Tripeaks

1- یک کارت موجود در انبار را برگردانید. مانند بازی یک نفره معمولی، این انبار یا انباشته “ضایعات” تعیین میکند کـه کدام کارت هاي‌ بعدی قابل بازی هستند.

 

با این حال، بـه جای قرار دادن کارت‌هایي از انبار روی کارت‌هاي‌ هرم، کارت‌هایي را از اهرام می گیرید و آن ها را روی انبار قرار میدهید. هدف این اسـت کـه تمام کارت ها را از اهرام/قله ها کشف و حذف کنید.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

2- بـه شماره کارت نگاه کن تنها کارت هایي کـه می توانید بـه انباشت آشغال منتقل کنید کارت هایي هستند کـه یک شماره بالاتر یا یک شماره زیر کارت موجود در انبار قراردارند.

 

بـه عنوان مثال، اگر کارت روی انبوه آشغال یک King of Spades باشد، شـما فقط می توانید یک ملکه یا آس را بـه ان شمع منتقل کنید.

 

با این حال، بـه خاطر داشته باشید کـه آس میتواند یک کارت بالاتر از سلطان یا یک کارت زیر 2 باشد، بسته بـه این کـه چگونه بازی می کنید.نحوه بازی TriPeaks Solitaire

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

3-زیاد نگران کت و شلوار و رنگ ان نباشید. هنگام جابجایی کارت ها از قله کارت بـه سمت انباشته آشغال، کت و شلوار یا رنگ ان مهم نیست.

 

متفاوت از یک نفره معمولی، می توانید یک الماس قرمز را روی بیل سیاه قرار دهید یا برعکس. تنها چیزی کـه مهم اسـت این اسـت کـه اعداد یکسان باشند.

4-بـه محض این کـه کارت ها در معرض قرار میگیرند، آن ها را برگردانید. وقتی هردو کارتی کـه در حاشیه یک کارت قراردارند جابه‌جا شدند، می توانید ان کارت را برگردانید.

 

بـه عنوان مثال، اگر هر کارتی را در ردیف چهارم هرم بردارید، می توانید هر یک از کارت هاي‌ ردیف سوم را برگردانید. فقط بـه خاطر داشته باشید کـه اگر کارتی هنوز با کارت هاي‌ دیگر حاشیه یا “پین” باشد، نمی توان ان را جابه‌جا کرد.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

5-درصورت نیاز یک کارت را از توده آشغال برگردانید. اگر بـه بن‌بستی رسیده‌اید کـه هیچ کارت قابل بازی از هرم و انبار وجود ندارد، می توانید کارت جدیدی را برگردانید.

 

شـما می توانید اینکار را هر چند بار کـه برای جابجایی کارت ها از اهرام نیاز دارید انجام دهید. با این حال، اگر کل انبار را اجرا کنید، باید دوباره شروع بـه تکرار کارت کنید.

نحوه بازی TriPeaks Solitaire

6- بازی کنید تا برنده شوید یا گیر کنید. بازی‌ها زمانی برنده میشوند کـه تمام کارت‌هاي‌ درون قله‌ها/هرم‌هاي‌ شـما در انبوه آشغال‌ها قرار بگیرند.

 

این بدان معنی اسـت کـه تمام کارت هاي‌ قابل بازی شـما تکمیل شده اسـت. با این حال، اگر انبار از کارت ها پاک شده باشد، در حالی کـه اهرام هنوز کارت دارند، بازی از دست رفته اسـت.

 

نکات

مکان هاي‌ زیادی دارای بازی TriPeaks Solitaire نیستند. وبسایت Pogo یک بازی TriPeaks دارد، اما اگر نسخه پولی ان را ندارید یا مایل بـه دانلود بازی در رایانه خود نیستید.

 

نمی توانید ان را از آنجا بازی کنید. با این حال، تعداد زیادی از سیستم‌عامل‌هاي‌ جای گزین، مانند Kindle Fires، Androids و حتی عده اي از سیستم‌عامل‌هاي‌ آیفون شامل بازی‌هاي‌ بازی TriPeaks Solitaire با چند محدودیت میشوند.

 

بازی TriPeaks در داخل برنامه ویندوز 8 «کـه در فروشگاه ویندوز یافت می‌شود» ممکن اسـت کمی متفاوت باشد. با این حال، هدف اصلی همان‌ گونه مانند سایر بازی هاي‌ TriPeaks اسـت.

 

منبع مطالب: bettingsites90.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *